Hvor: Slotsgade 8, Dronninglund, Nord-JyllandAntall rom: 23Pris: 799-890 dk, rundt 945-1.050 kroner for et dobbeltrom med frokost (priser fra 2008) - DinSides valutakalkulatorInternett: NeiPå nett: www.dronninglund-slot.dk
Beskrivelse: Slott med egen hage og tilhørende skog. Slottet var i utgangspunktet et kloster (på 1100-tallet), men ble etter hvert et slott med tilhørende kapell. Det har vært på bygget og ombygget flere ganger, sist gang til barokkstil. I dag drives det av en stiftelse, selv om datteren til eieren fortsatt bor i en leilighet på slottet. Slottet arrangerer rundt 200 bryllup i året, og det er mange nordmenn som gifter seg her. Sjarmerende, men ikke veldig grandiost.
Rommet: Lite, sjarmerende, men litt slitent. Blomstrete sengetepper og ellers romantikk stil. Lite, greit bad uten ekstra finesser. Ingen hårtørrer, minibar eller andre fasiliteter. Tven har nok også stått her noen år. Poeng (av 10): 4
Frokost: Grei og god frokostbuffet med et lite utvalg kjøttpålegg, pølser og syltetøy. Brød, rundstykker og rugbrød. Juice, melk, müsli og kaffe og te. Hyggelig frokostrom, som også er restauranten.Poeng (av ti): 6
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger