Rundt 50 demonstranter tok seg i natt inn på flyplassen Stansted utenfor London, og sørget for at den ble stengt i et par timer på morgenkvisten, skriver bbc.co.uk.
De 50 kom fra aksjonsgruppen Plane Stupid, som kjemper for mindre co2-forurensende flytrafikk.
Flyplassen åpnet for trafikk igjen litt over åtte lokal tid (litt over ni norsk tid). samtlige aksjonister er arrestert.
Ryanair, som bruker Stansted som sitt knutepunkt, har informert om at 56 av selskapets flyruter er innstilt pga. aksjonen. Selskapet mener aksjonen vil forskyve flyplanen i tre dager fremover, og ber passasjerer som skal fly med selskapet om å ombooke billettene sine til senere avganger.
Ryanairs morgenfly fra Stansted til Torp ble innstilt. Dermed ble også formiddagsavgangen fra Torp til London innstilt.
Ingen av Norwegians flyvninger til London fra Gardermoen er innstilt, men avgangene er blitt forsinket med en time.
Passasjerer som skal fly til Stansted i dag, bør kontakte flyselskapet sitt og sjekke at alt er i rute igjen.
Aksjonistene har uttalt at de er lei seg for at flyreisende har blitt berørt av demonstrasjonen, men at de er mer bekymret for hvordan den forurensende flytrafikken berører det globale klimaet.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger