– Jeg hadde «the time of my life», men når jeg ser tilbake var det helt hjernedødt.
Det vedgår pokerentusiast Steffen til DinSide. Og når du leser resten av historien, forstår du sikkert hvorfor vi lar ham slippe å stille med etternavn.
Steffen fattet tidlig interesse for poker, og reiste i 2010 med en kameratgjeng til kasinoeldoradoet Macau for å spille poker i et par måneder.
Da den to måneder lange ferien var over satte Steffen og kompisene seg på flyet for å rekke NM i poker i Riga. For 23-åringens del ble det et kort opphold i den latviske hovedstaden, tross den lange flyreisen via Moskva.
– Jeg ble så forelsket i en thailandsk dame jeg møtte i Macau, så lengselen gjorde at jeg reiste tilbake etter 12 timer i Riga. Deretter varte oppholdet i Macau i ett år til sammen, sier Steffen.
Ble drapstruet
Lykken og opplevelsene tok imidlertid brått slutt da Steffen var hjemme i Norge for å besøke familie og venner. Han forteller at han daglig kommuniserte med den thailandske kvinnen, men plutselig var det noe som ikke stemte.
– Jeg skrev til henne på et chatteprogram på PCen, og fikk «who are you?» til svar. Det viste seg at hun var gift, og jeg ble drapstruet av mannen hennes, sier han.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger