Sydenfavoritt på billigsalg

Denne øya har vært nordmenns yndling i alle år. Ta en sydenuke her for 1300 kroner og se hvorfor.

Publisert
Sist oppdatert

Hvilken øy snakker vi om? Kreta, selvfølgelig!

Kreta er Hellas' største øy, og helt klart den mest populære sydendestinasjonen for solelskende nordmenn. Mange reiser tilbake hit år etter år etter år.

Du kan spørre hvorfor, for det finnes jo et helt hav av greske øyer å velge mellom.

DinSides lesere kåret Kreta som favorittøya

Men det er ingen tvil om at Kreta er en flott øy. Her kan både strandløven, festløven og fjellgeita ha det gøy. Kreta har lange strender, bra uteliv og flott turterreng.

Se bildespesial fra Kreta

Nå i august kan du som ikke har vært der komme deg til øya for en ganske hyggelig pris. Den rimeligste ukesturen med overnatting koster 1295 kroner, og går fra Oslo med Ving 14/8. Ellers koster det 1500-2000 kroner for andre reisetidspunkt og avreisebyer.

Her er de billigste kretaturene i august (alle med hotell):

  • 14/8 fra Oslo, 1295 kr med Ving
  • 24/8 eller 30/8 fra Oslo, 1448 kr med Apollo
  • 21/8 fra Oslo, 1495 kr med Ving
  • 28/8 eller 31/8 fra Oslo, 1595 kr med Star Tour
  • 15/8 eller 16/8 fra Stavanger, 1948 kr med Apollo
  • 14/8 el 16/8 fra Stavanger, 1995 kr med Ving
  • 16/8 fra Bergen, 1995 kr med Star Tour
  • 6/9 fra Trondheim, 2195 kr med Star Tour
  • 4/9 fra Trondheim, 2248 med Apollo
  • Les artikkelen gratis

    Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.

    Gå til innlogging med

    Vi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.

    Vi bryr oss om ditt personvern

    Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.

    Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger

    Les mer