Nordens største charteraktør, Tui, varsler omfattende endringer i sitt tilbud. Fra å selge pakketurer med både reise og opphold vil selskapet nå tilby muligheten til å bestille «bare hotellovernatting» i Norden og nærmere 50 andre land.
Dermed kaster de seg for fullt inn i hotellbookingbransjen der selskap som Booking.com og Hotels.com er blant gigantene i dag.
Tilbudet testes nå ut i Sverige, men Tui planlegger å utvide tilbudet til Norge i løpet av kort tid.
I siste liten
Målet er å gradvis å øke fra 15 000 overnattingssteder til 27 000 overnattingssteder i Sverige, Danmark, Norge og Finland i løpet av 2023, forteller Tui i en nyhetsmelding.
Ved å endre til «bare overnatting»-tilbudet kan reisende kjøpe hotellovernatting hos Tui og fly til reisemålet ved hjelp av andre selskaper. Man kan naturligvis også bruke andre reisemåter, etter eget ønske.
Målet er blant annet å kunne tilby alt fra luksushotell til svært billige ikke-refunderbare i-siste-liten-bestillinger.
Mange varianter
- Mange forbinder nok ordet pakkereise som synonymt med charter, den mest vanlige kombinasjonen er flytransport, transfer til hotellet og selve hotelloppholdet, sier Vings landsjef i Norge, Marie-Anne Zachrisson til DinSide.
Les artikkelen gratis
Logg inn for å lese eldre artikler. Det koster ingenting, gir deg tilgang til arkivet vårt og sikrer deg en bedre brukeropplevelse.
Gå til innlogging medVi bruker aID som innloggings-tjeneste, med din aID-konto kan du enkelt logge inn på alle våre sider som krever dette.
Vi bryr oss om ditt personvern
Dinside er en del av Aller Media, som er ansvarlig for dine data. Vi bruker informasjonskapsler (cookies) og dine data til å forbedre og tilpasse tjenestene, tilbudene og annonsene våre.
Vil du vite mer om hvordan du kan endre dine innstillinger, gå til personverninnstillinger